
In dit gastenboek is iedereen welkom, om een puzzel(tje) van eigen makelij te presenteren, die niet geschikt is als huispuzzel.
Er zijn geen regels voor vorm, formaat of moeilijkheidsgraad, wel moet u bereid zijn uw e-mailadres beschikbaar te stellen voor het inzenden van oplossingen. Uiteraard kunt u hier ook terecht om de puzzels van mede-JCS-ers op te lossen.
Lees ook de spelregels en tips.
De acht namen van, ’een zaak/soms persoon ’, die in de breedste zin van het woord te maken heeft met Nationaal Park De Biesbosch.
A.Waterrijk natuur-en recreatiegebied
B.Achteruitgang van de griendcultuur
C.Zoetwatergetijden
D.Vier schutsluizen
E.St.Elisabethsvloed
F.Aanleg van spaarbekkens voor de drinkwatervoorziening.
G.Honderd en Dertig
Verticaal: crossen
Oplossers:
Adèle Mannaerts; Alie Lambert; Corrie Siepman; Egbert Verweij; Flin Herfst; Gerda de Smet; Gheert Leenders; Harrie van der Avoort; Ida Muller; Irene de Boer; Jan Koekebakker; Leo en Ria Le Large; Martin Friedeman; Mirjam Visser; Monique van Mierlo; Nannie Nieland; Nico Looije; Paulus Stikkelorum; Peter Maessen, Pieter Schobers; Sander Waalboer; Simen Hoving; Thea van Vroenhoven; Truus van Helden; Wim Brinkhorst.
We gaan een bezoek brengen aan Nationaal Park De Biesbosch.
Hieronder treft u 7 ‘zinnen’ aan die ieder een anagram vormen van, ’een zaak/soms persoon’, die in de breedste zin van het woord te maken heeft met Nationaal Park De Biesbosch.
Ik gebruik geen lidwoorden(tenzij ze bij de oplossing horen, dus middenin staan) en leestekens. Achter de zinnen staat het aantal woorden, anders is het één woord.
Hint 1:ik gebruik Wikipedia.
Hint 2: omdat deze Wikipediapagina nogal veel informatie bevat kunt u het gedeelte vanaf ‘Gebiedsdelen’ tot ‘Grote veranderingen’ overslaan als niet belangrijk voor de antwoorden. Eveneens zo het gedeelte vanaf ‘Natuur’.
A.Acteur gebruikt weer ’n tijd een raar ei.(2)
B.De chirurg gaat nu, vindt canule terug. (4)
C.’t Getatoeëerd zwijn.
D.’n Zure lucht is vies.(2)
E.Solist hield been vast.
F.Ben zag ’n voorraad knakworst en agave in ’n provisiekelder.(6)
G.Hond dreigt deern. (3)
De letters A(19),B(6), C(2), D(5), E(1), F(5),G(3) van de gevonden woorden vormen een achtste begrip. De ij is 1 letter.
Insturen tot en met 21 januari.