In dit gastenboek is iedereen welkom, om een puzzel(tje) van eigen makelij te presenteren, die niet geschikt is als huispuzzel.

Er zijn geen regels voor vorm, formaat of moeilijkheidsgraad, wel moet u bereid zijn uw e-mailadres beschikbaar te stellen voor het inzenden van oplossingen. Uiteraard kunt u hier ook terecht om de puzzels van mede-JCS-ers op te lossen.
Lees ook de spelregels en tips.


Om een bericht te plaatsen dient u in te loggen: Ga naar login pagina .

P
Lianne E-L
16-4-2025 09:39:08
Puzzelcode:
LZ222

We brengen vandaag een bezoek aan het cultuurhistorisch Zuiderzeemuseum in Enkhuizen.
Hieronder treft u 7 ‘zinnen’ aan die ieder een anagram vormen van, ’een zaak/soms persoon’, die in de breedste zin van het woord te maken heeft met het Zuiderzeemuseum.
Ik gebruik geen lidwoorden(tenzij ze bij de oplossing horen, dus middenin staan) en leestekens. Achter de zinnen staat het aantal woorden, anders is het één woord.
Hint:ik gebruik Wikipedia.

A.En vlo sloeg hek om.
B.Geënthousiasmeerde mimici zeilden vaardig over zee. (6)
C.Hospitalen willen man.
D.Ga na, zus haalde ’n zilverkast en inhoud op.(6)
E.Ja, benoem ‘abuis’.(3)
F.De knalrode dochter hielp ‘r.(2)
G.Ha, schelpen!

De letters A(3), B(2,12), C(15), D(4,5,6), E(1), F(12,20), G(5,6,10) van de gevonden woorden vormen een achtste begrip. De ij is 1 letter.

Insturen tot en met 22 april



Er zijn 23 bezoekers in dit gastenboek.