Jaspers King William's Test 2025 - VWO
@T-Jopie: https://nl.wikipedia.org/wiki/Gertrude_Ederle
Ik heb me laten overtuigen door Nan: veertieneneenhalf uur = 14.30. Vorige snelste tijd = 16.33.
O, op die manier. Laten we Hildegard dan maar vergeten.
Ja, dat was de voor mij doorslaggevende hint van PeterM, Nannie, dat een straat niet altijd van steen was.
O, de Straat van Dover!
Ik had de opgave geïnterpreteerd door het "<" teken als "1.57 minder dan de snelste", Nannie.
Im selben Jahr lief sie bei den Deutschen Meisterschaften im Stuttgarter Neckarstadion als erste Frau die 800 Meter unter zwei Minuten.
Of telt dit niet, omdat het niet 'over straat' was?
Ik dacht dat ik een wat letterlijkere quote had gevonden. Maar er staat nogal het één en ander in m'n browsergeschiedenis in die weken :-)
Ik heb Trudy ook maar laten staan uiteindelijk.
"She speaks of swimming the Channel as one might speak of crossing the street." Deze, Joanne?
O, dat is dezelfde link!
Op mijn lijstje staat Hildegard Falck. Zij doorbrak de 2-minutengrens op de 800 meter.
Wel de goede lengte in elk geval, Ine!
Eenmaal, andermaal....Ik noteer Gertrude.
ik heb de tijden maar met een korreltje zout genomen, de tijdwaarneming was in die tijd misschien niet zo precies, ik lees tijden van deze Eva om de straat over te steken :14.31 / 14.34 / 14.39 ..
GERTRUDE EDERLE
Hier heb ik in elk geval hartelijk om moeten lachen: "I asked Trudy if she were frightened by the sharks – or were there sharks in the channel? “Oh yes,” she said, “there are lots of sharks there – but they wouldn’t bother me. They are man eating sharks.” https://www.openwaterswimming.com/discover-more-about-gertrude-ederle-the-story-behind-disneys-young-woman-and-the-sea/
Ik las ook ergens (even linkje kwijt, kom ik nog op terug) dat het voor haar zo gewoon was als 'de straat oversteken' dus toen durfde ik het toch wel aan.
https://www.utoday.nl/news/43152/vrouwtje_van_1_meter_57_in_een_door_mannen_gedomineerde_omgeving .... maar geen straat te bekennen
...toch van Dover naar John O'Groats... Snap wel Monique dat je hier op aansloeg
Deze leek ook wel veelbelovend, link met de veerman bij 2.9:
Ik heb hier alleen 2:02; 1:59 en 1:54 gevonden, maar uit de hints opgemaakt dat dit toch wel de juiste Eva moest zijn. Ben benieuwd naar een linkje met 1:57
Voor ik dankzij de hint van PeterM de goede kant op dreef, kwam deze dame nog voorbij: https://www.bbc.com/news/articles/crmv9y2k3lno 160 kilometer rennen en dan twee uur vóór de snelste man binnenkomen.
Ik zet mijn badmuts vast op, over naar sport Joanne
We liggen prachtig op schema ;-) Dit vond ik van deze categorie de lastigste om vast te pinnen, ik was gelukkig niet de enige!