
NRC Scrypto 16-03-2024
Het lijk ook mij niet zo zinvol om hier een uitgebreide polemiek te voeren. Discussie gesloten, wat mij betreft.
Strak plan , Jitske 👍
Mensen, zullen we gewoon verder gaan met elkaar hints geven?
Fijn weekend allemaal!
Marietje, ik lees in de huisregels het volgende als toelichting op het daar genoemde ‘kruiswoordachtige’: “Geef dus geen synoniemen voor een (deel)oplossing en al helemaal niet (delen van) het antwoord zelf.”
Met de beste wil van de wereld kan ik in mijn hint nog niet het begin van een synoniem ontdekken. Nogmaals, de beste toets daarvoor is: zijn er andere oplossingen denkbaar die eraan voldoen maar toch niet het gevraagde zijn. Met de gevraagde oplossing voor ogen lijken er misschien geen andere - in beginsel net zo juiste - oplossingen te zijn, maar die zijn er volop. (Grotendeels) onder de oppervlakte kunnen zich bijvoorbeeld bevinden: ware schoonheid, irritatie, een scheepswrak, schade, e.v.a.
Een poosje geleden werd in het Algemeen Gastenboek opgemerkt dat er nogal eens hints gegeven werden die strijdig zij met de hintsregels, en daaraan gekoppeld het verzoek om daar wat kritischer naar te kijken. Naar mijn mening was je bericht een directe, 'kruiswoordachtige' omschrijving van de oplossing, waarvan in de huisregels wordt gemeld dat dit niet de bedoeling is. Als moderator heb ik de bevoegdheid dergelijke berichten te verwijderen, maar ik vind het aardiger om er in voorkomende gevallen even in het gastenboek op te wijzen.
;-)
Je hebt gelijk Marietje. Ik zal het niet meer doen.