Jubilogram 9 - Henk Bakker 300+ huispuzzels


Beste puzzelaars,

Dank voor de vele inzendingen en veelal enthousiaste reacties, die terecht ook gepaard gingen met de complimenten aan Henk Bakker voor ruim 300 prachtige puzzels waarmee hij ons al jaren veel in- en ontspanning bezorgt.

In mijn enthousiasme over de mooie vondsten uit oude Enigmagrammen, die ik heb gebruikt als basis (de even nummers) voor mijn eigen vondsten (de oneven nummers) heb ik mij bij nr. 1 en 13 vergaloppeerd en gezondigd tegen de ongeschreven regels van het cryptogram: Waar kippeninfectie als omschrijving prima volstaat, is het eigenlijk als oplossing ongeschikt, omdat het geen bestaand woord is. Hetzelfde geldt voor de goedkope soldaat, wat geen vaste combinatie of bestaande uitdrukking is. Behalve veel vragen leverde dit gelukkig slechts een enkele keer een probleem. Goedkoop soldaat heb ik ook goed gerekend.
De meeste problemen zaten bij 35/36. Bij 35 zocht ik erin - (iemand) erin luizen = (iemand) erin laten lopen / voor de gek houden. Erin is de Iers-Engelse benaming van Ierland. De klaver is het symbool van Ierland, zodat klaverland het gezochte woord is bij 36.

De oplossingen:
1. KIPPENINFECTIE
2. BATTERIJONTSTEKING
3. STROOMGELEIDER
4. KADE (of KAAI)
5. BESTAAT NIET
6. TOEVAL
7. WETEN
8. METEN
9. RUILBEURS
10. VERZAMELPLAATS
11. RECHT DOOR ZEE
12. KIELHALEN
13. GOEDKOPE SOLDAAT
14. PARAMILITAIR
(de para is een zeer goedkope Servische munteenheid, 10.000 para ~ 85 eurocent)
15. OPENLUCHTMUSEUM
16. KUNSTWEIDE
17. VERGETEN
18. ONTKENNEN
19. PRENT
20. KOSTENPLAATJE
21. JAMMERKREET
22. ZONDE
23. GESCHIEDENIS
24. VOORWETENSCHAP
25. ZONNETJE
26. MINISTER
27. TOCHTIG
28. VRIJWILLIG
29. WATERSPORT
30. GOLF
31. SPIN
32. INSECTENVERZAMELAAR
33. RIJN
34. EAU DE COLOGNE
35. ERIN
36. KLAVERLAND
37. KALE KIP
38. INCASSOPROBLEEM
39. WISSELKOERS
40. ESTAFETTE
41. OP
42. ONAF
43. EEN VAN DE ACHT
44. ZEVEN

Loting heeft Maarten Milder uit Arensgenhout aangewezen als winnaar van de boekenbon van € 17,50. De bon van € 12,50 gaat naar Jan Zweers uit Leeuwarden

Beide gefeliciteerd!